Üst Panel
Perşembe, 30 Haziran 2022

Akaryakıtınız Havaya Uçmasın, VARECO Sistemle Kontrol Edin.

Benzin Buhar geri dönüşüm ve geri kazanım sistemleri: Almanya’da TST Elektronik tarafından geliştirilen ve Patentli olarak üretilen, Vareco marka, Akaryakıt buhar geri dönüşüm ve geri kazanım sağlamak amacıyla geliştirilen çevreci yeşil ürün teknoloji çözüm ürünleridir.

VARECO® PLUS Akaryakıt istasyonları araç dolum dispenserleri ve depolama tankları için benzin buharı geri dönüşüm sistemidir, Benzin buharını geri kazanım sağlayan sistem Pompa, Flow Metre ve kontrol ünitesi ile diğer bileşenlerden oluşmaktadır.

VARECO® VENT : Depolama Tesisleri, Dağıtıcılar, Akaryakıt istasyonları için kendi kendini düzenleyen ve izleme yapabilen akıllı buhar geri kazanım sistemleridir.

VARECO® PRO : Buharlaşan benzinin %99.8 oranında geri dönüşümünü sağlayan sistem Kontrol ünitesi, Flow Metre, Buhar Pompası, Profesyonel Valf guruplarından oluşan ana bileşenlerdir.

VARECO® PLUS - VARECO® VENT -  VARECO® PRO Ürünlerinden oluşmaktadır, Akaryakıt istasyonları için benzin geri dönüşüm sistemidir, Buharlaşan benzinin %99,8 oranında geri kazanımı sağlar. Geri dönüşüm yapılan ürün miktarı özel tasarlanmış ölçüm sistemi ile takip edilir.

Vareco Sistemler, Buharın geri dönüşümünü ve Yakıt kazanımı sağlayarak kaynaklarımızın verimli kullanılabilmesi için ideal çözümdür. Vareco Sistemi, Vareco sistemi araçlara yakıt dolumu esnasında oluşan insan ve çevre sağlığını ciddi boyutlarda tehdit eden Hidrokarbon buharı bertaraf eder ve ürünü geri kazandırır. Vareco sistem ürünleri çevreci sistem olup tüm dünyada başarılı olarak kullanılmaktadır.

Sistem Hakkında; Sistem Araçlara benzin dolumu sırasında oluşan benzin buharını sisteme uygun tabanca ve hortumlar aracılığı ile emiş yaparak toplar.

-Topladığı buharı özel flow metre ile kontrol ve izleme fonksiyonları yerine getirerek akaryakıt istasyonun yakıt tankına toplanmak üzere geriye aktarır.

-Geri toplanan ürün Vareco Vent sistemi ile dönüştürülerek havaya salınmadan tekrar benzine dönüştürülür özel flow metre aracılığı ile miktar izlenir ve sisteme dahil edilir, Ayrıca çeşitli iletişim araçları ile uzak yerlere aktarılabilir.

-Buhar geri toplama sonucunda akaryakıt istasyonunda (özellikle kanopi altında Dispesner adasında )  herhangi bir buhar, koku yer almaz.

-Tanka döndürülen veya geri kazanılan miktar özel sayaçla ölçümlenerek anlık olarak izlenerek aynı zaman da kayıt altına alınıp kazanım miktarı sisteme dahil edilir ve bu veri istenen şekilde işlenebilir uzak noktalara taşınabilir veya toplam geri kazanım miktarı rapor edilir.

-Güvenlik en üst düzeyde sağlanmış olurken insan ve çevre sağlığına etken hiç bir madde istasyonda kalmamış olur.

 

Uygulama Hakkında; Akaryakıt Dolum ve depolama tesisleri, Akaryakıt Nakliye Tankerler, Akaryakıt dolum istasyon tankları, Akaryakıt araç dolum dispesnerleri (dolum tabancası) için geliştirilmiş uygulanması kolay ( sistem yapısı ve standartı bozmadan ) uygulanabilen mobil ve modüler sistemlerden oluşmaktadır. Montajı kolay olup, özel bakım gerektirmeyen sistemlerden oluşan modüler sistemlerdir. Birçok marka akaryakıt dispenserler'e kolay uygulanabilen mobil ve modüler sistemlerdir.

 

Çalışma Sistemi; Vareco sistemi araçlara dolum sırasında tüm kontrol ve izleme fonksiyonları yerine getirir ve gerekli düzenlemeleri gerçekleştirir. Gereken tüm bilgileri bağlantı şekline göre kablolu veya kablosuz olarak ana bilgisayara gönderir. Gerekli durumlarda e-mail, telefon, faks veya sms olarak alarm mesajları iletebilir. Çalışma Sistemi ile araçlara yakıt dolumu esnasında oluşan zehirli buharın insan ve çevre sağlığına verdiği zararı tamamen yok eder ve geri kazandırır.

 

Resmi Gazete de 10/7/2018 tarihli ve 30474 sayılı ile yayınlanan yönetmelikte, Çevre ve şehircilik bakanlığı hava yönetim daire başkanlığı tarafından yürütülen, Benzin ve Naftanın Depolanması ve Dağıtılmasından Kaynaklanan Uçucu Organik Bileşik Emisyonların Kontrolü İçin TST tarafından geliştirilmiş patentli Ex Proof Vareco ürünlerin, Türkiye temsilcisi ESTA tarafından Satış, Satış sonrası hizmetler ile uygulama çözümleri sunmaktayız.

Daha fazla bilgi veya talepleriniz için lütfen bizimle iletişim kurunuz. 0216-508 29 88  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.   Ä°lgili resim   Ä°lgili resim   Ä°lgili resim   Ä°lgili resim