Top Panel
Pazar, 21 Temmuz 2019

Benzin Bahar'ı Geri Kazanım Teknolojileri: TST Elektronik ( Almanya ) geliştirdiği ve patentlerine sahip Vareco marka, Akaryakıt buharı geri kazanım ve çevreci sistem projeleri ile tüm dünyada başarılı olarak uygulamaktadır. Akaryakıt istasyonları için geliştirilen çevreci, yeşil ürün ve teknoloji çözümler sunmaktadır.

VARECO® PRO - VARECO® PLUS - VARECO® VENT: Akaryakıt istasyonları için benzin geri dönüşüm sistemidir, Buharlaşan benzinin %99,8 oranında geri dönüşümünü sağlar. Geri dönüşüm yapılan ürün miktarı özel tasarlanmış ölçüm sistemi ile takip edilir. Ayrıca insan ve çevre sağlığını ciddi boyutlarda tehdit eden Hidrokarbon buharı bertaraf etmektedir. Benzin buharının geri dönüşümü kaynaklarımızın verimli kullanılabilmesi açısından son derece hem çevreci hem de ekonomi oluşturur.

Sistem Hakkında; Membran modülü, vakum pompası, ısı değişim ünitesi ve bir sıvı ayrıştırıcısı ile geri kazanım miktarı ölçen sayaçtan oluşmaktadır. Yakıt tanklarında oluşan yüksek basınç nedeni ile benzin buharı ile zenginleşen hava membran modülüne doğru geçiş yapar. Membran modülünden geçen hidrokarbon molekülleri havadan ayrışmış olur. Membran modülünün merkezinin içerisinde gereken düşük basınç vakum pompası tarafından oluşturulur. Burada oluşan yoğunlaşmış yakıt ısı değişim modülü ile dönüştürülüp seperatör yardımıyla tanka gönderilir. Tanka döndürülen veya geri kazanılan miktar özel sayaçla ölçümlenerek anlık olarak izlenerek aynı zaman da kayıt altına alınıp kazanım miktarı sisteme dahil edilir ve bu veri istenen şekilde işlenebilir uzak noktalara taşınabilir veya toplam geri kazanım miktarı rapor edilir.

 

Uygulama Hakkında; Akaryakıt Dolum ve depolama tesisleri, Akaryakıt Nakliye Tankerler, Akaryakıt dolum istasyonları tankları, Akaryakıt araç dolum dispesnerleri (dolum tabancası) için geliştirilmiş uygulanması kolay ( sistem yapısı ve standartı bozmadan ) uygulanabilen mobil ve modüler sistemlerden oluşmaktadır. Montajı kolay olup, özel bakım gerektirmeyen sistemlerden oluşan modüler sistemlerdir. Bir çok marka akaryakıt dispenserler'e kolay uygulanabilen mobil ve modüler sistemlerdir.

 

Çalışma Sistemi; Vareco sistemi araçlara dolum sırasında tüm kontrol ve izleme fonksiyonları yerine getirir ve gerekli düzenlemeleri gerçekleştirir. Gereken tüm bilgileri bağlantı şekline göre kablolu veya kablosuz olarak ana bilgisayara gönderir. Gerekli durumlarda e-mail, telefon, faks veya sms olarak alarm mesajları iletebilir. Çalışma Sistemi ile araçlara yakıt dolumu esnasında oluşan zehirli buharın insan ve çevre sağlığına verdiği zararı tamamen yok eder ve geri kazandırır.

 

  --BENZİN BUHARI YÖNETMELİK- Avrupa Birliği Uçucu Organik Bileşik Direktifleri) 2009/126/EC sayılı direktif benzin istasyonlarında motorlu araçlara dolum yapılması esnasında ortaya çıkan petrol buharlarının azalatılmasına yönelik hükümleri içermektedir. ------ Daha fazla bilgi veya talepleriniz için lütfen bizimle iletişim kurunuz. 0216-508 29 88  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. ------   VARECO play ikon ile ilgili görsel sonucuVİDEO