Top Panel
Çarşamba, 24 Ekim 2018
LNG Dökme

LNG Tank Sahası Montaj ve Satış Sonrası Hizmetler: Satış işlemi tamamlandıktan sonra, satışın devamını sağlamak amacıyla satın alınan hizmet ve ürünün, teslimi, montajı, kullanım eğitimi verilmesi, bakım onarım ve yedek parça sağlanması, müşteri şikayetleri ile ilgilenilmesi gibi çabaları kapsayan faaliyetimizdir

Keşif yapılır: ESTA’nın teknik kadrosu, Dökme LNG Sistemi’nin kurulacağı sahanın ilgili mevzuatlara göre uygun olup olmadığını inceler ve tesisin kurulum alanına kontrol eder.

Montaj Hazırlığı: ESTA’nın teknik kadrosu, Dökme LNG Tesisinin öngörülen fiziki şartlar dahilin de kurulum projeler inine uygun tank sahası ekipman ve sarf malzeme seçimi yapar.

Tank ve diğer ekipmanlar sevk edilir: Tank sahasına sevk edilen LNG depolama tankı ve daha önceden hazırlanmış yere uygun şekilde indirilir. Dökme LNG Sistemi depolama tankı dağıtım şirketi yetkilileri gözetiminde montajı yapılır.

Tank ve Sistem Ekipmanları monte edilir: ESTA’nın teknik ekibi tank sahasına indirilen LNG depolama tankı ve diğer sistem ekipmanlarının montajını ilgili projeye uygun olarak yapar. Montaj sonrası kaynak filmleri alınır ve basınç testi uygulanır test sonrası devreye alma hazırlığı yapılır.

Sistem emniyet elemanları monte edilir: Tank sahası montajı devam ederken, aynı zamanda Esta tarafından üretilen emniyet ve güvenlik uyarı panosu ve sistemi montajı da tamamlanır.

Sistem devreye alınır: Montajı tamamlanan Dökme LNG Tesisine dağıtım şirketi yetkilisi veya mühendisleri gözetiminde dolum yapılarak, sistem kullanıma hazır hale getirilir.

Teorik eğitim verilir: ESTA’nın teknik kadrosu, kullanıma hazır hale gelen Dökme LNG Sistemi ile ilgili teorik eğitimleri ilgili müşteri personeline verir.

Sistemi kullanıma hazır: Dökme LNG sistemi artık kullanıma hazırdır. Tesis devreye alınarak işlem tamamlanır.