Top Panel
Çarşamba, 24 Ekim 2018
Kalibrasyon ve Doğrulama

Kalibrasyon ve Doğrulama Ölçümü: LPG, LNG Sistemleri ve Nakliye tankerlerinde olduğu gibi sıvı ölçer sayaçlarda uyguladığımız Kalibrasyon ve doğrulama ölçümleri dijital ve hassas ( corolis ) UME tarafından kontrol onay, TSE tarafından kontrol ve mühürlenmiş, master metre olarak belgelenmiş cihazlarla ,Bilim ve sanayi bakanlığından alınan yetki ve yetkili personel ile talebe göre veya periyodik olarak yapılan ölçüm ve mühürleme işlemidir.

Kalibrasyon ve Doğrulamanın Önemi; Test ekipmanınızın düzenli kalibrasyonu, performans geçmişine dair kayıt tutar ve ölçüm tutarlılığı, hata ve kayma gibi önemli bilgileri edinmenizi sağlar. Doğrulama, beklentilerinize göre alınan sonuçların kabul edilebilirliğini ve ayarlama gibi alınması gereken başka bir aksiyon olup olmadığını bilmenizi sağlar. Düzenli kalibrasyon ve doğrulama, test sisteminiz düzgün durumda olsa dahi sisteminizin ve süreçlerinizin kontrol altında olduğunu bilmeniz açısından önemlidir.

ISO ve ASTM standartlarına (örneğin ISO 7500-1 ve ASTM E4) uygun kalibrasyon, temel geçti/kaldı durumu veya notlandırmaya ek olarak çok miktarda detaylı metrolojik veri elde etmenizi sağlar. Bu verilerden bazılarını testi yapar yapmaz kullanabilecek gibi görünmese de tasarım, kalite, güvenlik ve çevre otoriteri için bu veriler değerlidir ve kullanılmaktadır.

Kalibrasyon ve Resmi Muayene İşlemleri    ( Hizmet Talep Formu )