Top Panel
Çarşamba, 24 Ekim 2018
Dökme Gaz Sistemleri

Dökmegaz Nedir?  Dökmegaz, LPG’nin tüketiciye kamyon-tankerlerle ulaştırılması ve tüketicinin tanklarında depolanması esaslarına dayanan kullanım şeklidir. Dökmegaz, LPG ürünleri arasında yaygın bir kullanıma sahiptir. Ayrıca alternatifi ise LNG ürün ve sistemidir.

Enerji İhtiyacınızın Olduğu Her Alanda; Endüstride sıcak su ve buhar üretiminde, ısıl işlemlerde, kurutma, lehimleme, kesme, kaynak gibi çeşitli süreçlerde dökmegaz kullanmak mümkündür. Dökmegaz; konutların ısınma, pişirme ve sıcak su gibi alanlardaki tüm enerji ihtiyacını karşılayabildiği gibi turizmde de benzer amaçlar için kullanılır. Bunlara ek olarak, özel bir işlemden geçirilen dökmegaz, aerosol sanayiinde itici gaz olarak kullanılıyor. Standardize LPG olarak adlandırılan bu ürün, ayrıca plastik ambalaj ve izolasyon malzemeleri üretiminde hammaddeyi şişirmek amacıyla da yaygın şekilde kullanılmaktadır.

Dökmegaz Sistemi’nin aşamaları; Esta Saha Yöneticisi ile müşteri arasındaki görüşmelere göre belirlenmektedir. Tamamlanan aşamalar sonucunda sistem onaylanarak, müşterinin talebi karşılanmaktadır. 

Bir Dökmegaz Sistemi’nin kuruluş aşamaları şöyle sıralanabilir: 

  • Müşteri ile Esta Saha Yöneticisi arasındaki ilk görüşmede müşteriye Dökmegaz Sistemi tanıtılır ve müşterinin beklentileri öğrenilir. 
  • İlk görüşmenin ardından, Esta Saha Yöneticisi, müşterinin sistemi kurmak istediği yerde bir ön keşif yapar. Bu keşifte; müşteriden mevcut yakıt tüketimi, tüketim cihazlarının ısı kapasiteleri gibi gerekli bilgiler alınır, Dökmegaz tankının koyulabileceği yer ve tankın boyutları belirlenir.
  • Alınan bilgiler Esta’ın mühendisleri tarafından incelenip sistem parametreleri belirlendikten sonra bir teklif hazırlanarak müşteriye sunulur.
  • Teklifin kabul edilmesi ve imzalanması halinde sistem Esta’ın montaj ekipleri tarafından kurulup test edilir, ilk gaz dolumu ile birlikte devreye alınarak çalışır halde uygunluk dosyası ve rutin bakım talimatları ile teslim edilir.